Vibroakustiline üldmassaaž Tiibeti helikausiga ehk HELIMASSAAZ

+ gongisessioon

(kestvus esimene kord ainult helimassaaži puhul 60-75 min; järgmised korrad 75-90 min;

koos gongisessiooniga kestvus kuni 1h 45min)

Enne massaaži täidetakse kliendileht!
Vibroakustiline üldmassaaž Tiibeti helikausiga toimub kontaktsel meetodil ehk helikauss on vahetus kokkupuutes kliendi kehaga.
Klient lamab põrandal vaibal/matil ning terapeut teostab helikausiga massaaži.
Helimassaaź on unikaalne teraapiameetod, mis aitab vabaneda stressist ja käivitab organismi sisemise enesetervendusprotsessi.

Tiibeti helikausi võnked masseerivad pehmelt keha ja helilained tungivad kõigi kudede ja siseorganiteni, kuhu tavaliselt massööri käed ei ulatu.
Helikausi lummavad helid viivad inimese sügavalt lõdvestunud seisundisse, kus aju töö aeglustub ja tekib ühendus alateadvusega, areneb intuitsioon ja loomingulisus. Selles seisundis paraneb ka hormonaalne süsteem, suureneb õnnehormoonide tootmine ja väheneb stressihormoonide hulk.

Helimassaaž mõju:
* harmoniseerib psühhoemotsionaalset seisundit
* tõstab eluenergiat
* taastab immuunsüsteemi
* aitab vabaneda stressist ja füüsilistest pingetest
* lõõgastub füüsiliselt ja emotsionaalselt
* aitab vabaneda unetusest
* sünkroniseerib parema ja vasaku aju poolkerade tööd
* parandab keskendumisvõimet
* edendab loovust
* aitab taastamise protsessil

Helimassaaži eelised
* tehakse läbi riiete
* tugev ning kauakestev mõju
* võrreldes klassikalise massaažiga mõju lihastele ja kudedele pehmem aga samas sügavam
* see on võrdlematu nauding
Esimene massaaži sessioon on sissejuhatav sessioon, et saaksid teada, kuidas sinu keha helikausi vibratsioonile reageerib.
Ravikuurina tehes (mõjusam) on massaažis käimine järgnevalt: 1, 2 ja 3 sessioon 1-2 päevase vahega + 4 sessioon nädal peale kolmandat.
2., 3. ja 4. sessiooni ajaline kestvus orienteeruvalt 75-90 min. 
Ravikuurina tehes soeta endale 5 korra kinkekaart (H: 175.-), nii tuleb ühe sessiooni maksumuseks 35.-. Peale ravikuuri võid soovi korral uuesti tulla sessioonile (1-2 kuud hiljem)!
Kui ei soovi teha ravikuuri, siis massaažis käimine vastavalt oma sisetundele!

Mida teha enne massaaži?

Üks päev enne massaaži ei tasu süüa rasket einet, suitsetada ega tarvitada alkoholi. Ja kindlasti tutvuda vastunäidustustega!

Mida teha peale massaaži?

Pärast massaaži tasub juua tavalisemast rohkem vett või teed, sest see soodustab jääkainete väljaviimist organismist. Nii nagu enne massaaži tulekut ei ole soovitatav süüa rasket einet, suitsetada ja alkoholi tarbida, siis sama soovitus kehtib ka peale massazi üks päev. Soovitatav on mitte kiirustada ning rahulikult puhata, vältida stressi tekitada võivaid olukordi (nt teleka vaatamine, internet, rahvarohked kohad, ummikud, tülid jne), et massaaži positiivne mõju oleks maksimaalne.

Nõuded kliendile seansi ajaks:
Naised: õhuke (soovitavalt puuvillane) T-särk (võiks olla pikkade varrukatega), mille alla rinnahoidjat ei panda - et massaažist saada maksimaalselt osa. Allosas mitte pigistava kummiga retuusid/dressid (soovitatav puuvillane). Riietusel ei tohi olla ühtegi lisandit (nt nööbid, lukud, taskud jne). Jalga puuvillased sokid + peale seanssi villased sokid (jalad võivad hakata külmetama).
Juuksed kas lahtiselt või punupatsis (helikauss pannakse ka pähe). Seansi ajaks eemaldatakse kõik ehted!
Mehed: õhuke (soovitavalt puuvillane) T-särk (võiks olla pikkade varrukatega). Allosas mitte pigistava kummiga retuusid/dressid (soovitatav puuvillane). Riietusel ei tohi olla ühtegi lisandit (nt nööbid, lukud, taskud jne). Jalga puuvillased sokid + peale seanssi villased sokid (jalad võivad hakata külmetama). Seansi ajaks eemaldatakse kõik ehted!

VASTUNÄIDUSTUS:

* Rasedus

* Lapsed enne 10.eluaastat

* Võõrkehad kehas (kui just pole kümneid aastaid olnud)

* Psüühilised haigused (helikaussi ei panda pähe) 

* vähk, igasugune kasvajaprotsess või -kahtlus (viib vähirakud koldest laiali)

* põletikulised protsessid (palavik - toob kaasa ägenemise)

* ägedad traumad (luumurrud, rebendid, põrutused)

* peatrauma (va kui on olnud üliammu ja pole olnud tüsistusi)

* organite haigused (nt suured neerukivid - võivad hakata liikuma; põiekivid - väikesed, mida saab ise väljutada - võib massaaž aidata kaasa nende väljutamiseks)

* joobeseisund (ebaadekvaatne muude vastunäidustuste osas)

* äge südamepuudulikkus (ei tule suureneva koormusega toime)

* äge neerupuudulikkus (ei tule suureneva koormusega toime)

* äge maksapuudulikkus (ei tule suureneva koormusega toime)

* mädased haavad

* veenipõletikud

* jalgade veenilaiendid (siis ei teostata massaaži jalgadel)

* verejooksud

* tromboosi või emboolia oht (gangreeni-, insuldioht)

* liiga kõrge või madal vererõhk 

* afektiivsed psüühilised seisundid (neurasteenia - närvinõrkus (neuroosi vorm), äge stress)

GONG on üks vanimaid muusikariistu, mida kasutatakse mõttetegevuse ja taju avardamiseks. Gongisessiooni ajal ajutöö aeglustub, tekivad alfa ja teeta lained. Me saame ühendust meie alateadvusega, kust tuleb meile info sümbolite kujul. Sellise muudetud teadvuse seisundis lülituvad sisse sisemised enesetervendamise ja rakkude uuenemise protsessid. Meie keha taastub ja nooreneb ise. Samas tulevad uued ideed ja mittestandartsed loomingulised lahendused.

 

Gongisessiooni võimalikud mõjud:

✸vabanemine stressist ja pingetest

✸ tekivad meeleselgus, kergus ja uuenemise tunne;

✸ kogetakse süvalõdvestumist ning ja kroonilise väsimuse taandumist;

✸ meelerahu taastub ja süveneb;

✸ füsioloogiliste protsesside – vereringe ja hingamise – normaliseerumine;

✸ hirmud ja ärevustunne kaovad;

✸ inimese energiakeha harmooniad taastuvad;

Teraapia/sessiooni käigus võib minuni jõuda infot, millises tšakras on energia kinni ning vajaks põhjalikumat tähelepanu. Kindlasti saadud info edastan vahetult peale teraapiat/sessiooni, et enda jaoks saaksid paremini lahti mõtestada, siis leiad kokkuvõtliku info siit:

Mis eluvaldkondi mingi tšakra ehk energiakeskus esindab?
Sa ei pea kõigega nõustuma. Nagunii võtad selle vastu, mis sinul vaja.
Juurtšakra on seotud lapsepõlvega, suhetega vanematega, suhtumisega vanematesse ja hirmuga materiaalse tuleviku ees. Selleks, et hoida enda tee avatuna, peaksime oma vanematesse suhtuma, kui teistesse täiskasvanutesse, kes oskasid just nii hästi kui nemad oskasid. Ka neil oli oma tundeelu ja suhted, mis mõjutasid nende vanemateks olemist. Kui midagi on raske andeks anda, siis püüa enda pärast aktsepteerida, et nad oskasid just nii hästi kui nad oskasid! Suures hingeplaanis on meil vanemaid vaja ainult selleks, et saada füüsiline keha, kõik muu, mis nad meile pakuvad, on boonus. Milline inimene soovid olla või mida saavutada. Hirm materiaalse tuleviku ees. Kui üks uks sulgub, siis teine avaneb. Raha ja võimalused pole mitte kuhugi kadunud. Mõned uksed peavadki sulguma, et paremad saaks avaneda.
Sakraaltšakra on seotud suhetega vastassugupoolega, sinu enda naiselikkuse/mehelikkuse väärtustamisega. Seksuaalsusega. Siin võivad olla ka allasurutud tunded, et südames liiga valus poleks. Sõltuvused (on alati mingi tunde puudujäägi kompenseerimiseks, olgu söök või suhtesse klammerdumine)
Päikesepõimikus seedime läbi oma tunded ja kogemused, siin peaks olema elurõõm; kuid sageli on lahendamata olukorrad, vastuseta küsimused, hirm. Me muudkui seedime ja seedime aga ära ei seedi. Kui sa peaga ei suuda hetkel mingile olukorrale lahendust leida, siis rahune - sa ei suudagi! See tulebki kuskilt mujalt, ja veel selline, mida sa oodatagi ei osanud.
Siin aitab õhupalli harjutus: näiteks enne uinumist - puhu mõttes õhupallide sisse need olukorrad, küsimused, halvad tunded. Seo pall mõttes kinni ja saada nii-öelda inglitele lahendada. Koheselt sa tunned, kuidas kõhus hakkab kergem. Inglid lahendavad. Aga see, mida teed energeetiliselt: sa puhud endast välja sassiläinud energiamustri, see läheb koheselt korrapärasesse universumi süsteemi, leiab oma koha ja tuleb sulle tagasi vastustena, teadlikkusena, nö juhuslike kohtumistena või märkidena. Aga sa märkad neid.
Võid juurde mõelda: Kõik, mis tuleb, on mulle parim, sest ma olen seda väärt!
Järelikult see olukord, mis hetkel tundub sulle halb, on sulle millekski hea, sest sa oled parimat väärt. Isegi kui sa seda hetkel ei mõista, on see olukord sulle millekski hea!
Neid palle võid teha ja ära saata tuhandeid. Mida rohkem saadad, seda kiiremini hakkavad lahendused tulema ja seda kiiremini õpid Universumiga koostööd tegema.
Südametšakra on eelkõige armastus iseenda vastu. Mina olen väärt parimat, Mina olen minu jaoks tähtis! Sest kui minuga on hästi, siis on mul ka teistele anda. Eksimine on inimlik ja vajalik! Enesekriitika pole alati vajalik, vaid eneseanalüüs. Me ju ei riidle lapsega, kui ta kohe kõndida ei oska. Täiskasvanuna õpime lihtsalt teisi asju. Väga sageli on siin tšakras aga armastuse väljateenimine. Armastus ei tee haiget, haiget teeb ego või enesehaletsus. Kui saad olla koos inimesega, keda armastad, siis on see boonus. Koos peaks olema enamasti lihtne olla.
Kurgutšakras on töö, karjäär, väljaütlemata asjad, allaneelamised. Kui tunned, et pole saanud olukordi lõpetada ja asju välja öelda, siis kirjuta nendele inimestele kiri (ka lahkunutele), pane kirja kõik, mida selles olukorras tundsid. Nutt käib asja juurde. Kirja lõppu kirjuta: see on nüüd lõpetatud, ma ei nõustu selle käitumisega, kuid otsustan, et lasen selle valu lahti. Ma olen väärt parimat!
Põleta kiri ära ja puhu tuhk minema. Oluline on, et see tunne saab sinu seest välja, mitte tingimata ei pea see infona jõudma teise inimeseni. Möödunud kogemust see nagunii olematuks ei teeks.
Kolmas silm on sinu kõige suurem abimees. See teeb tööd südamega, kuid kui süda on kinni, siis on ka raske oma sisetunnet usaldada. Kui vajad otsust langetada või aru saada, mis sulle parim on, siis küsi endalt: Kuidas ma tunnen ennast kui...? Kuidas ma tunnen ennast, kui ma midagi ei muuda?
Sinu esimene tunne on sinu jaoks õige. Pole oluline, mida teised arvavad. Nemad annavad hinnanguid vastavalt oma kogemustele ja sellele, kuidas nad meid näevad. Pööravad ringi ja lähevad koju kartuleid koorima, aga sina jääd segaduses seisma ja ikka ei tea, mida teha. Need inimesed, kes on sinu teekonnakaaslased jäävad nagunii sinu juurde, ka siis, kui nende meelest valesti elad. Ja kes lähevad, siis ilmselt ongi nii sulle parim.
Kroontšakra on ühendus su inglitega, sinu Hingekoduga, kust me tuleme ja siit on võimalik endale allalaadida kõike, mida soovime. Rahu, tasakaalu, võimalusi, tervist, teadlikkust, turvatunnet jne.
Helimassaaž.jpg