India peamassaaz (45 min = 25.- sularahas koha peal)

MIS ON INDIA PEAMASSAAŽ?

India peamassaaž on soe ja rahulik, energeetiliselt laadiv teraapia, mis koosneb paljudest erinevatest massaaživõtetest ning energiakanalite ja meridiaanipunktide mõjutamistest.

Teraapia käigus töödeldakse turja, õlavarsi, kaela, pead ja nägu – mille tulemusena saavutate kogu kehas mõnusa lõdvestuse, unustate stressi ja lahkute selge pea ja säravate silmadega.

Raviprotseduuri mõjul aktiveeruvad pea piirkonna energiakeskused ja intensiivistub pea verevarustus, suureneb nii vaimne- kui füüsiline sooritusvõime. Paranenud peanaha alune verevarustus ergutab juuksed kiiremini kasvama, aeglustab nende hallinemist ja äratab uinunud juuksesibulad – pidurdub juuste väljalangemine, juuksed muutuvad läikivamaks ja tugevamaks. Näo lihastest kaovad pinged, nahk sileneb, paranevad kuulmine, nägemine ja lõhnataju.

India peamassaaži peetakse üheks parimaks alternatiivraviks verevarustuse häiretest ja stressist põhjustatud pingepeavalude ja migreeni puhul.

Eriti häid tulemusi annab 5-10 korrane massaažikuur.

Õlimassaaži järgselt on soovitav juukseid pesta alles kaks tundi peale massaaži – nii suureneb teraapia mõju veelgi. Õlise peaga koju minekuks palume teil endale kaasa võtta mütsi või rätiku, et hoida pead kaitstuna tuule ja külma eest. Kui teil on juuksepikendused, tuleks massööri sellest eelnevalt informeerida.

Vastunäidustused: vererõhuprobleemid, epilepsia, vähk, arteroskleroos, aju vererigehäired ja põletikud pea piirkonnas. Psoriaasi puhul soovitame massaaži sobivuse küsimuses eelnevalt oma raviarstiga nõu pidada.

On massaažiliik, mis kujunes välja tuhanded aastaid tagasi Indias. See massaažiliik tuleneb Ayurveda traditsioonist, mis keskendub pea, õla ja kaela piirkondadele.

Tavaline osa naiste ilu- ja tervisehooldusest, meeste jaoks aga imeline stressi leevendamise ja juuste turgutamise vahend. Parem juuste kasv, vähem juuste välja langemist, hallinemise aeglustumine, tervemad juuksed. See parandab vereringet ja kookoseõli  toidab juuksejuuri mille toimel õhukesed juuksed muutuvad tugevamaks. Aktiveeruvad juuksesibulad, mis on paljudel inimestel uinuvas olekus.

Läbi erinevate võtete tegeleb India peamassaaž blokeeritud negatiivse energia vabastamisega kehas, mis võib väljenduda haiguse või vigastusena ükskõik millises seitsmest tšakras (energiakeskustes) kehas. Seda läbi surve avaldamise punktidele näo, kaela ja õla piirkonnas, mis on vastavuses kindla tšakraga. Teeb lahti tšakrad ja tagab vaba energiavoolu kehas, taastades inimese parema tervise ja heaolu tunde. Massaaži käigus väheneb organismis stressihormoonide tase ja organism suudab paremini lõdvestuda, mille tulemusel paraneb keha enda loomulik tervendamisvõime ja tugevneb immuunsüsteem. Peamassaaž mõjub hästi silmade ja kõrvade probleemidele, kuna puhastab ka nina- ja kõrvalurkeid. 

 

Mis on India peamassaaži kasutegurid?

India peamassaaž on kasulik, sest:

 • vabastab kogunenud pingest, mis võib väljenduda migreeni, peavalu, kaela –ja seljavaluna

 • vabastab keha toksiinidest stimuleerides lümfidrenaaži

 • turgutab immuunsüsteemi

 • parandab vereringlust, mis tõstab energiataset

 • tõstab lihastoonust

 • vähendab põsekoopapõletiku sümptomeid

 • vähendab astma sümptomeid rahustades hingamisteid

 • suurendab keskendumisvõimet

 • leevendab alalõua lihaspinget

 • turgutab seljaaju vedelike vereringlust

 • leevendab unetust ja ärevust

 

India peamassaaž võib parandada üleüldist tervist, sest:

 • leevendab ärevuse ja depressiooni sümptomeid

 • vabastab stressist ja tekitab lõõgastava tunde

 • parandab keskendumisvõimet ja mälu

 • uuendab energiataset

 • suurendab rahu ja heaolu tunnet

 

Mida oodata India peamassaažist?

India peamassaaž on ideaalne viis viia inimene ”enda peast välja”, kaugele ära igapäeva vaimsest ja emotsionaalsest stressist.

Massaaži ajal ei pea kasutama massaažiõlisid ning riidest lahti võtmine on vajalik ainult siis, kui masseeritakse käsi ja õlgu.

Massöör alustab surve avaldamisega punktidele, mis lõdvestavad ülaseljal lihaseid. Siis liigutakse edasi õlavarte ja õlgadeni, et vabastada teisi piirkondi pingest, seejärel kaela ja peani, et vabastada peavalu tekitavaid blokaade ja turgutada ajuvedelike vereringet. Massaaž liigub edasi peani, et lõõgastada kogu pead ja tagada parema vereringe ja juuksekasvu. Lõpus võib õrn näomassaaž leevendada põsekoopapõletiku sümptomeid ja peavalu, et tagada parema vereringe ja õhetava jume. 

Pärast India peamassaaži on su enesetunne ja olemine väga hea, küll aga on suur tõenäosus, et su soeng väidab vastupidist. Ilmselt on su juuksed kui üks suur sasipundar, ning juhul, kui massöör kasutas õlisid, näevad nad välja justkui poleks sa mitu nädalat pead pesnud.

Soovitan India peamassaaži kaasa võtta kammi ja patsikummi või peakatte, kindlasti kui pea on rasune ja õues on jahedamad ilmad.

SOOVITAV STRESSI, UNETUSE, PINGEPEAVALUDE, JUUSTE VÄLJALANGEMISE, KAELA- JA ÕLAVÖÖPINGETE KORRAL

Vastunäidustusteks on:                                                                                                                               *vererõhuprobleemid    

*epilepsia

*vähk 

*ateroskleroos   

*põletikud või ajuvereringe häireid

 

Osteoporoosi ja psoriaasi korral pea nõu arstiga!


Vähemalt 5 tundi enne massaaži ei tohi tarbida alkoholi!


Soovitused:
Soovitav käia vähemalt 5-10 korda. Peale esimest korda saate aru, kuidas massaaž sobib ja meeldib. Selle tunde alusel tasuks teha otsus.

Ajaliselt peaks arvestama, et Champi kestab kuni 30-45 minutit ja nn taevast alla tulek peale massaaži ca 10 minutit.

© 2020 by Looduslik Hellitus UÜ